Pielgrzymi z Korei w sieradzkiej bazylice

26 maja 2018 r., ks. Krzysztof Mętlewicz

Pielgrzymi z Korei w sieradzkiej bazylice

W sobotę, 26 maja br., ponad 30 pielgrzymów z Seulu (Korea Południowa), z ks. Jarosławem Kamieńskim SAC, przybyło do bazyliki kolegiackiej w Sieradzu. Była to pierwsza zagraniczna pielgrzymka, która nawiedziła niedawno promulgowaną bazylikę mniejszą.

Pobyt koreańskich pielgrzymów rozpoczął się od zwiedzania wystawy autorstwa ks. inf. Stanisława Pindery, zatytułowanej „W kraju porannego spokoju, na krwi Męczenników”. Wystawa zdjęć w całości poświęcona jest Korei Południowej i stanowi swego rodzaju fotograficzną dokumentację z podróży ks. inf. Pindery do Azji.

O godz. 18.00 parafianie sieradzkiej fary wspólnie z pielgrzymami uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył ks. inf. Marian Bronikowski. Wygłosił on również homilię, którą dla koreańskich przyjaciół tłumaczył ks. Jarosław.

W słowie Bożym celebrans wielokrotnie nawiązywał do wydarzeń z życia sieradzkiej wspólnoty, których punktem kulminacyjnym były uroczystości z 21 maja. Kaznodzieja podkreślał także rolę św. Józefa, w którego liturgiczną uroczystość podpisano dekret ogłaszający sieradzką kolegiatę bazyliką mniejszą.

Na zakończenie Eucharystii wszyscy pielgrzymi wpisali się do Złotej Księgi poświęconej kultowi św. Józefa, a ks. Jarosław otrzymał w darze replikę obrazu Świętego Oblubieńca Matki Bożej.