Podsumowanie zmagań turnieju piłki halowej LSO

16 kwietnia 2023 r., tekst: ks. PP; foto: ks. ZŁ

Podsumowanie zmagań turnieju piłki halowej LSO

Zakończyły się tegoroczne zmagania w Turnieju Piłki Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Włocławskiej.

Ministranci rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: ministrant, lektor młodszy, lektor starszy. Pierwszym szczeblem prowadzącym do awansu na XVIII ogólnopolskie mistrzostwa LSO w piłce halowej o Puchar „KnC” był etap dekanalny, który został przeprowadzony w 21 dekanatach diecezji włocławskiej. Na tym poziomie zmagania toczyło łącznie 35 drużyn.

Po sportowej rywalizacji w poszczególnych okręgach zwycięskie drużyny spotkały się 15 kwietnia w hali sportowej w Grzegorzewie, gdzie został rozegrany finał o Puchar Diecezji Włocławskiej. Z powodu licznych kontuzji do turnieju przystąpiło jedynie 8 drużyn różych kategorii, reprezentujących 6 parafii: z Chodecz, Dąbie n. Nerem, Stare Miasto, Łowiczek, Piotrków Kujawski i Kłodawa.

Po zaciętej rywalizacji kolejność drużyn uplasowała się następująco:

• kategoria ministrant

miejsce 1. – parafia św. Mikołaja w Dąbiu n. Nerem

miejsce 2. – parafia św. Dominika w CHodczu

miejsce 3. – parafia śś. Ap. Piotra i Pawła w Starym Mieście

• kategoria lektor młodszy

miejsce 1. – parafia Św. Mikołaja w Dąbiu n. Nerem

miejsce 2. – parafia św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim

miejsce 3. – parafia św. Krzyża w Łowiczku

• kategoria lektor starszy

miejsce 1. – parafia śś. Ap. Piotra i Pawła w Starym Mieście

miejsce 2. – parafia Wniebowzięcia NMP w Kłodawie

Zwycięzcom życzymy powodzenia w turnieju ogólnopolskim, który odbędzie się w Gnieźnie, w dniach 26-27 czerwca. Wyniki poszczególnych zmagań zamieszczone zostały na fanpage’u LSO Diecezji Włocławskiej: https://tiny.pl/wvwvs.