Sieradz: wystawa „Kolory piątej ewangelii”

9 grudnia 2021 r.

Sieradz: wystawa „Kolory piątej ewangelii”

Przez miesiąc, do 9 stycznia 2022 r., można będzie zwiedzać wystawę malarską zatytułowaną: „Kolory piątej ewangelii” Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, przygotowanej w Domu Katolickim przy parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu.

Inicjatorem wydarzenia jest ks. Marian Bronikowski, proboszcz miejscowej parafii. Na wystawie prezentowanych jest ponad 30 dzieł sztuki, autorstwa 18 malarzy. Prace zostały wykonane w roku 2015, w większości na płótnie. Sceny na nich zawarte przedstawiają ważne miejsca Ziemi Świętej oraz codzienne życie mieszkańców tamtych terenów.

Celem wystawy jest wzbudzenie wśród wiernych duchowego pielgrzymowania do Ziemi Świętej, aby przenieść się myślą i sercem do źródeł chrześcijańskiej wiary.

W otwarciu wystawy, które miało miejsce 7 grudnia, uczestniczył o. Nikodem Gdyk OFM, komisarz Ziemi Świętej w Polsce, prezydent Miasta Sieradza, Maria Romanowska-Barry, wdowa po wieloletnim konsulu RP w Gwinei, oraz licznie przybyli parafianie i sympatycy sieradzkiej kolegiaty.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, że wystawa zdobędzie serca ludzi wrażliwych na piękno sztuki.