Świnice Warckie: modlitewne spotkanie rodzin

25 sierpnia 2023 r., ks. AZ

Świnice Warckie: modlitewne spotkanie rodzin

W czwartek, 24 sierpnia, w przeddzień 118. rocznicy urodzin świętej siostry Faustyny Kowalskiej w sanktuarium jej urodzin i chrztu w Świnicach Warckich, tradycyjnie odbyło się modlitewne spotkanie rodzin z dziećmi.

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem ks. Adama Zielińskiego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku, a współkoncelebrowali ją: ks. Janusz Kowalski, kustosz sanktuarium i ks. Marek Zieliński, proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Grodzisku.

W homilii ks. Zieliński, nawiązując do Ewangelii dnia, mówił o szczęściu posiadania wokół siebie kogoś takiego jak Filip, który zaprowadzi do Jezusa. „Dla św. Faustyny to właśnie jej rodzice, poprzez swoją pobożność i wierność przykazaniom Bożym najpierw przynieśli ją do tego kościoła a następnie towarzyszyli jej w nawiązywaniu osobistej relacji z Miłosiernym Panem”, mówił homilista.

Po zakończonej Mszy Świętej, miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, po którym wyruszyła procesja eucharystyczna do domu św. Faustyny Kowalskiej w Głogowcu.

Na znak wyrażenia intencji, z którymi przyjechali wierni niesiono kolorowe balony, które zostały wypuszczone po dotarciu na miejsce i zawierzeniu rodzin. Następnie rozpoczęła się nocna adoracja, która została zwieńczona Mszą Świętą o godz. 8.00 - godzinie narodzin św. Faustyny (Helenki) Kowalskiej.