Tuliszków: blisko 100 upominków dla podopiecznych domu dziecka

20 grudnia 2023 r., MP

Tuliszków: blisko 100 upominków dla podopiecznych domu dziecka

Adwent to czas radosnego oczekiwania na narodziny Zbawiciela, kiedy ludzkie serca otwierają się o wiele szerzej dla drugich niż w jakimkolwiek innym czasie w ciągu całego roku. 20 grudnia w parafii św. Wita w Tuliszkowie zakończyła się trzecia edycja adwentowej akcji pod hasłem “Paczuszka dla Maluszka”, zorganizowanej przez Fundację Małych Stópek.

Tegoroczna zbiórka była skierowana do podopiecznych Domu Dziecka im. Księdza Biskupa Wojciecha Owczarka we Włocławku. Obejmowała ona kosmetyki, ręczniki, gry planszowe, stroje postaci z bajek, zestawy do zajęć kreatywnych, zeszyty i przybory szkolne oraz słodycze.

Akcja trwała od 3 do 18 grudnia. Parafianie przygotowywali świąteczne paczki i zostawiali je pod choinką znajdującą się w kaplicy Matki Bożej. 20 grudnia ksiądz proboszcz Stanisław Nowak przekazał na ręce s. Katarzyny Rawskiej blisko 100 upominków dla podopiecznych domu dziecka.