Tuliszków: błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym

30 grudnia 2019 r.

Tuliszków: błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym

Błogosławieństwo to ogromny dar Kościoła, którego udziela sam Bóg. W Ewangelii można znaleźć wiele fragmentów ukazujących Jezusa, który błogosławi zebranych wokół Niego.

„W niedzielę Świętej Rodziny nasze myśli biegną do Nazaretu, gdzie Jezus, Maryja i Józef dzielili los wielu współczesnych sobie rodzin. Tym, co stanowi dla nas przykład, jest miłość, która była na pierwszym miejscu w tej Rodzinie. Kiedy patrzymy na Świętą Rodzinę, to przed oczyma mamy rodziny, w których żyjemy. Przeżywając Święta Bożego Narodzenia jeszcze bardziej to sobie uświadamiamy” – mówił ks. proboszcz Stanisław Nowak w czasie Mszy św. o godz. 11.00.

Po Eucharystii zostało udzielone specjalne błogosławieństwo małym dzieciom wraz z rodzicami oraz matkom w stanie błogosławionym.