Turek: koncert organowy w parafii św. Barbary


4 listopada 2019 r., ks. ŁP

Turek: koncert organowy w parafii św. Barbary

3 listopada br. w kościele pw. św. Barbary w Turku miał miejsce koncert organowy w wykonaniu Łukasza Rogowicza, któremu towarzyszył grający na trąbce Maciej Gwóźdź. Artyści zaprezentowali licznie przybyłym mieszkańcom Turku i okolic utwory m.in. Dietricha Buxtehude, Giulio Cacciniego, J. S. Bacha, Ennio Moriccone czy M. A. Charpentiera.
 
Łukasz Rogowicz na co dzień posługuje jako organista w parafii pw. św. Stanisława BM w Kramsku. Swoją przygodę z muzyką organową rozpoczął w PSM w Koninie, a kontynuował w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz na UKSW w Warszawie. Od 2014 roku jest wykładowcą w Diecezjalnym Studium Organistowskim we Włocławku. Koncertował w wielu ośrodkach krajowych i zagranicznych, m.in. Niemcy, Austria, Szwajcaria.
 
Maciej Gwóźdź to laureat wielu konkursów muzycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Współpracuje z takimi orkiestrami jak: Warszawska Opera Kameralna, Filharmonia Poznańska, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Koszalińska czy Barok Trumpet Ensamble Berlin. Obecnie pracuje na stanowisku pierwszego trębacza Orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz nauczyciela klasy trąbki w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu.
 
Na zakończenie koncertu słowa wdzięczności i gratulacje złożył artystom ks. kan. Mirosław Frankowski, miejscowy proboszcz. Ksiądz Frankowski, dziękując, wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie jeszcze niejednokrotnie usłyszymy podobne koncerty w kościele św. Barbary.