Włocławek: Biskup Włocławski przewodniczył I Nieszporom Adwentu

26 listopada 2022 r., tekst: ks. AT; foto: ks. JG

Włocławek: Biskup Włocławski przewodniczył I Nieszporom Adwentu

Wieczorną modlitwą Kościoła, Nieszporami, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, z udziałem m.in. biskupa seniora Stanisława Gębickiego i ks. Dawida Mendroka, proboszcza parafii Ewangelicko-Augsburskiej we Włocławku, w bazylice katedralnej we Włocławku, 26 listopada, uroczyście rozpoczęto Adwent.

Okolicznościowe rozważanie wygłosił ks. inf. Krzysztof Konecki, prepozyt Kapituły Bazyliki Katedralnej we Włocławku. Wyjaśniając, że Adwent oznacza czuwanie, a więc gotowość na spotkanie z przychodzącym Panem, znaczył, że tegoroczny Adwent w diecezji włocławskiej jest wyjątkowy, ze względu na przygotowanie do zbliżającego się jubileuszu 900-lecia diecezji oraz nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej. – Maryja nigdy nie przychodzi sama. Na jasnogórskim wizerunku wskazuje dłonią na Jezusa. On przychodzi z Nią. I to On jest najważniejszy – mówił ks. Konecki.

Nawiązując do hasła rozpoczynającego się roku liturgicznego i duszpasterskiego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, prepozyt kapituły katedralnej zachęcał do „odkrycia Kościoła jako wspólnoty wierzących, Domu, do którego zaproszeni i oczekiwani są wszyscy pielgrzymujący do Boga”.

Adwentowe oczekiwanie, a także owoce przyszłorocznego nawiedzenia i jubileuszu, ksiądz infułat zawierzył św. Józefowi, głównemu patronowi diecezji włocławskiej.

Na zakończenie modlitewnego spotkania biskup diecezjalny poświęcił adwentowe wieńce, które ozdabiać będą świątynie i prywatne mieszkania, przypominając o zbliżających się świętach Narodzenia Pańskiego, a także przygotowaniu na spotkanie z Panem Jezusem.