Włocławek: niedziela powołaniowa w parafii św. Józefa

23 października 2022 r., dk. MM

Włocławek: niedziela powołaniowa w parafii św. Józefa

W niedzielę misyjną, 23 października, grupa alumnów wraz z ks. dr. Ireneuszem Świątkiem, rektorem WSD oraz ks. Remigiuszem Zacharkiem, ojcem duchownym alumnów, udała się – na zaproszenie ks. prał. Janusza Bartczaka – do parafii św. Józefa we Włocławku.

W homilii ksiądz rektor wskazywał na Kościół, jako przestrzeń, w której dokonuje się zbawcze działanie Boga. Przypomniał, że Bóg także współcześnie powołuje i uzdalnia ludzi, by odważnie głosili światu Dobrą Nowinę.

Podczas każdej z Eucharystii również klerycy dzielili się świadectwem własnego życia wskazując moment, w którym zdecydowali się odpowiedzieć pozytywnie na głos Bożego powołania do życia kapłańskiego. Podczas pobytu we włocławskim sanktuarium alumni animowali spotkania z dziećmi, nabożeństwo różańcowe oraz, wychodząc po zakończonej Eucharystii przed świątynię, mieli możliwość spotkania z wiernymi i indywidualnej rozmowy.

Wyjazdy, które już na stałe weszły do kalendarza włocławskiego seminarium, są też okazją do innego niż zwykle przeżywania niedzieli. Jest to okazja do poznania różnych wspólnot parafialnych, rozmowy z nowo poznanymi ludźmi i przybliżenia im historii Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku oraz codziennego życia alumnów w murach wyjątkowej uczelni.