Włocławek: rekolekcje charyzmatyczne w sanktuarium św. Józefa

22 sierpnia 2022 r., tekst: ks. JB; foto: KW

Włocławek: rekolekcje charyzmatyczne w sanktuarium św. Józefa

O. Antonello Cadeddu - włoski kapłan pracujący w Brazylii, założyciel wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, w dniach 20-21 sierpnia poprowadził rekolekcje charyzmatyczne w sanktuarium św. Józefa we Włocławku.

Pierwszy dzień dedykowany był przede wszystkim członkom wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, natomiast niedziela skupiona była na rodzinie parafialnej.

O. Antonello ukazywał m.in. wzór wzajemnej miłości między Osobami Trójcy Świętej i na przykładach zaczerpniętych z bogatego doświadczenia posługi misyjnej i charyzmatycznej udowodnił aktualność i głęboką potrzebę tej więzi we współczesnym świecie.

Analiza różnych fragmentów biblijnych pozwoliła uczestnikom rekolekcji odnaleźć siebie w zbawczym planie Boga i poczuć wezwanie do realizacji Jego woli w codzienności, która wcale nie musi być szara.

W rekolekcjach wzięli udział członkowie wspólnot z różnych parafii diecezji włocławskiej wraz z moderatorami diecezjalnymi Odnowy w Duchu Świętym - jej wieloletnim opiekunem był ks. Krzysztof Antczak, obecnym jest ks. Dominik Stempin. Wydarzenie to objął modlitwą, błogosławieństwem i patronatem biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.

Włocławska wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w każdy wtorek do sanktuarium św. Józefa na Eucharystię o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne i modlitewne.