Włocławek: spotkanie formacyjne duszpasterstwa kobiet

11 grudnia 2023 r.

Włocławek: spotkanie formacyjne duszpasterstwa kobiet

W niedzielne popołudnie 10 grudnia, w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła i Ewangelisty, sprawowana była Msza Święta dla kobiet, której przewodniczył ks. Łukasz Dzikiewicz, diecezjalny duszpasterz kobiet.

Tematem przewodnim spotkania było macierzyństwo. Grupa 50 kobiet, zgromadzonych na Eucharystii, miała okazję wysłuchać świadectwa Anny, która podzieliła się swoim doświadczeniem jako kobiety i matki oraz opowiedziała o łaskach, jakie wraz ze swoją rodziną otrzymała za wstawiennictwem Matki Bożej z Guadalupe.

Krótkie świadectwo wygłosił także ksiądz Dzikiewicz. Były to słowa pokrzepienia dla kobiet, które zmagają się z trudnościami z otrzymaniem daru macierzyństwa. Usłyszane słowa pokazały jak wielką moc ma modlitwa i jak wielkie rzeczy mogą dziać się w życiu każdego człowieka, jeśli z wiarą, cierpliwością i gorliwością zawierza się swoje zmagania Matce Bożej z Guadalupe.

Tradycyjnie już Mszę Świętą dla kobiet zakończyło wystawienie Najświętszego Sakramentu, które był okazją do wspólnotowej i indywidualnej modlitwy.