Włoclawek: uroczystości ku czci św. Józefa

2 maja 2024 r.

Włoclawek: uroczystości ku czci św. Józefa

1 maja podczas Mszy św. parafia św. Józefa we Włocławku dziękowała Bogu i ludziom za ubiegłoroczny remont kościoła - sanktuarium św. Józefa.

Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił bp Wiesław Mering. Ukazał on św. Józefa, powtarzając za Melitonem z Sardes, jako "pasterza Bożego Baranka i pięknej Owieczki". Homilista podkreślił też wartość świątyń, w których człowiek spotyka Boga w sakramentach; a o najświętszym z nich - Eucharystii - powiedział, cytując św. Tomasza z Akwinu, że jest "Pocieszeniem, jakie Jezus zostawił tym, którzy będą się smucić Jego odejściem do Ojca".

Oprócz wykonanych prac remontowych ksiądz biskup pobłogosławił także nowy obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Pod koniec Eucharystii ks. prał. Janusz Bartczak, proboszcz parafii, podziękował osobom najbardziej zaangażowanym w przeprowadzenie prac remontowych.

Po Mszy św. miał miejsce piknik rodzinny.