Włocławek: zakończył się pierwszy turnus rekolekcji kapłańskich

13 kwietnia 2023 r., tekst: ks. AT; foto: ks. MSz

Włocławek: zakończył się pierwszy turnus rekolekcji kapłańskich

Pięćdziesięcioosobowa grupa prezbiterów diecezji włocławskiej uczestniczyła w dniach 11-13 kwietnia w rekolekcjach kapłańskich, które miały miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym. Prowadził je ks. dr Sławomir Sosnowski, rektor WSD w Łodzi. Mszy św. kończącej skupienie przewodniczył biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski.

W homilii rekolekcjonista pochylił się nad zagadnieniem wiary. Podkreślił, że wiara nie jest tworem, wymysłem ludzkim, ale darem Boga. Jako przykład człowieka wiary wskazał Abrahama, który przyjął Boże słowo i podążał za nim. W tym kontekście homilista zaznaczył, że wiara to podążanie za Bogiem.

Nawiązując do Ewangelii dnia, zauważył, że zmartwychwstały Jezus ukazał się uczniom, gdy ci o Nim rozmawiali. – Zawsze gdy mówimy o Bogu, gdy rozmawiamy o Nim, On sam staje pośród nas – mówił ks. Sosnowski, życząc wszystkim by potrafili dostrzec i rozpoznać Jezusa w codziennych zajęciach i rozmowach.

Najważniejszym punktem każdego dnia rekolekcji była Eucharystia. W programie był także czas na wspólną modlitwę brewiarzową oraz indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu.

Kolejny turnus rekolekcyjny będzie miał miejsce również we włocławskim seminarium duchownym, w dniach 26-28 czerwca br.