Włocławek: zakończyły się rekolekcje księży seniorów

12 października 2022 r., ks.AT/ks. MS

Włocławek: zakończyły się rekolekcje księży seniorów

W dniach 10-12 października w Domu Dobrego Pasterza we Włocławku Michelinie odbyły się coroczne rekolekcje dla Księży Seniorów. Rekolekcje prowadził ks. Jan Perszon, prof. UMK w Toruniu. W rekolekcyjnych naukach wskazywał na Jezusa Chrystusa, który jest źródłem wszelkiego działania. Odwołując się do przykładów z życia przypominał, że każdy dobry czyn człowieka i owoc jego wysiłków wychodzi i powraca do Zbawiciela. Przestrzegał również przed przypisywaniem sobie zasług związanych z realizacją życiowego powołania.

Dodatkowym ubogaceniem ascetycznych ćwiczeń był wykład prof. Aleksandra Nalaskowskiego „Wierzę Kościołowi”. Prelegent przybliżył stan ideologiczny uniwersytetów, podkreślając potrzebę odnowy życia i nauczania.

W rekolekcjach uczestniczyło 42 kapłanów seniorów zamieszkujących w domach księży emerytów oraz rezydujących w parafiach.