Wystawa prac maryjnego konkursu we włocławskiej katedrze

4 marca 2023 r., tekst i foto: ks. KCh

Wystawa prac maryjnego konkursu we włocławskiej katedrze

Wkrótce rozpocznie się w diecezji włocławskiej peregrynacja Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej, pod hasłem „Przez Matkę do Syna”. Wydarzenie to wpisuje się w jubileusz 900-lecia istnienia diecezji. Wśród wielu podejmowanych w tym czasie inicjatyw znalazł się zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej konkurs dla uczniów szkół podstawowych, pt.: „Najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej”.

Konkurs polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu nowej sukienki dla Matki Bożej, a jego celem było przybliżenie dzieciom osoby Maryi oraz historii częstochowskiego sanktuarium, jak i samej ikony znajdującej się w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

W konkurs ten włączyły się także dzieci z włocławskich szkół:  Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Akademickich oraz Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza. Prace zostały wykonane pod okiem katechetów w różnej technice i każda z nich wymagała wiele pracy i zaangażowania.

Wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej, które zostały wykonane w ramach konkursu możemy obejrzeć na wystawie zorganizowanej w bocznej nawie bazyliki katedralnej we Włocławku przy kaplicy Cibavit.