Wystawa „Wyszyński – Pater Patriae” w Muzeum Diecezjalnym (zaproszenie)

3 lutego 2022 r.

Wystawa „Wyszyński – Pater Patriae” w Muzeum Diecezjalnym (zaproszenie)

Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza do zwiedzania wystawy sztuki współczesnej, zatytułowanej „Wyszyński – Pater Patriae”, która przygotowana została w budynku muzeum.

Wydarzenie zrealizowane zostało z inicjatywy Duszpasterstwa Środowisk Twórczych w Toruniu i ma charakter ogólnopolski. Wzięli w niej udział twórcy z różnych miast Polski, m.in. z Warszawy, Krakowa, Lublina, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Szczecina i Rzeszowa (łącznie 83 uczestników!).

Celem artystycznego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na wagę wydarzenia, jakim była beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a także przypomnienie postaci Prymasa Tysiąclecia i jego zasług dla Kościoła, w szczególności Kościoła w Polsce w trudnym czasie komunizmu i ateistycznej propagandy.

Pater Patriae (Ojcem Ojczyzny) określił kard. Wyszyńskiego poeta Jerzy Zagórski.

Ekspozycję można oglądać od 8 lutego do 15 marca, w godzinach otwarcia muzeum.

Cena biletu: 5 zł.

ks. Zbigniew Łukasik