Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 na AKW Studium Teologii w Koninie

17 czerwca 2023 r., ks. RZ

Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 na AKW Studium Teologii w Koninie

W sobotę, 17 czerwca br., we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, AKW Studium Teologii w Koninie zakończyło kolejny już rok akademicki. Uroczystej Mszy Świętej w kościele św. Maksymiliana w Koninie, przewodniczył ks. dr Jacek Kędzierski (dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku), a okolicznościową homilię wygłosił ks. dr hab. Jacek Szymański (wieloletni były rektor WSD we Włocławku), koncelebrowali zaś ks. dr Henryk Witczak (proboszcz parafii św. Wojciecha W Koninie) oraz ks. dr Rafał Zieliński (dyrektor AKW Studium Teologii w Koninie). Uczestnikami liturgii  nie byli, jak zazwyczaj miejscowi parafianie z Konina, lecz wszyscy wykładowcy, pracownicy, a przede wszystkim nasi studenci i absolwenci, którzy składali dobremu Bogu dziękczynienie, przez przyczynę Maryi, za mijający rok akademicki w Koninie.

Homilista zauważył, że spotkanie z Jezusem Chrystusem na Eucharystii, dokonuje się w bardzo charakterystycznym kontekście, a mianowicie kontekście serca Jezusa i serca Maryi. Należy wiec zapytać: „Jakie są nasze serca? Czy są złote i gotowe do poświeceń? Może są tak twarde jak kamień? Trzeba też postawić pytanie: „Czy mam serce dla Boga?” Takie pytania powinien zadać sobie absolwent Studium, który chce posługiwać w Kościele! Na zakończenie liturgii, Dyrektor Studium, podziękował wszystkim za całoroczny wkład i trud w tworzenie społeczności uczelni: profesorom, wykładowcom, pracownikom, a zwłaszcza studentom! Zostały rozdane absolutoria ukończenia studiów magisterskich i dyplomy ukończenia studiów podyplomowych z teologii i etyki. Nie mogło oczywiście zabraknąć podziękowań absolwentów i studentów, pod adresem władz i pracowników Studium. Boże błogosławieństwo, połączone z rozesłaniem, zwieńczyło dziękczynną Eucharystię.

Dopełnieniem dziękczynienia, które dokonało się w świątyni, stała się agapa w budynku Studium, przygotowana przez absolwentów i studentów.

Zachęcamy do podjęcia studiów na AKW Studium Teologii w Koninie! Więcej informacji na stronie: www.pwtkonin.pl