Biskup Włocławski uczestniczy w Zebraniu Plenarnym KEP

13 czerwca 2023 r., źródło: episkopat.pl

Biskup Włocławski uczestniczy w Zebraniu Plenarnym KEP

W dniach 12-14 czerwca w Lidzbarku Warmińskim trwają obrady 395. Zebrania Plenarnego KEP. Uczestniczy w nich biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.

Tematem przewodnim Zebrania Plenarnego jest przygotowanie do XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. – Jesteśmy w oczekiwaniu na centralne wydarzenie, które będzie miało miejsce w październiku br. w Rzymie, w wymiarze Kościoła powszechnego, gdzie punktem wyjścia do prac będzie Instrumentum laboris przygotowane na bazie pięciu syntez kontynentalnych – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Oprócz tematyki dotyczącej Synodu, omawiane są także kwestie ważne dla Kościoła, m.in. przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży.

Ponadto biskupi podejmą sprawy Rady ds. Duszpasterstwa Rodziny oraz Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, zwłaszcza dokumentu dotyczącego pochówku z urną.

W trakcie obrad przeprowadzone zostały wybory do poszczególnych Rad i Zespołów KEP. W wyniku przeprowadzonego głosowania bp Krzysztof Wętkowski został wybrany na drugą kadencję jako przewodniczący Zespołu Roboczego ds. Nowelizacji Statutu i Regulaminu KEP.

395. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski zakończy się 14 czerwca. Tego dnia Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi biskup włocławski.