Biskupi na XIII Tydzień Wychowania: Uczmy się budować aktywną wspólnotę i ewangelizujmy

3 września 2023 r., źródło: episkopat.pl

Zachęcamy wszystkich zaangażowanych w dzieło kształtowania serc dzieci i młodzieży, by tegoroczna wrześniowa refleksja, modlitwa i wszelkie działania skupione wokół problematyki wychowania były odpowiedzią na wyraźny znak czasu, jakim jest trwający w Kościele Synod o synodalności – napisali biskupi w Liście Pasterskim Episkopatu Polski z okazji XIII Tygodnia Wychowania, który będziemy obchodzić w Kościele katolickim w Polsce od 10 do 16 września br.

Hasło tegorocznego Tygodnia Wychowania: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca” nawiązuje do trwającego w Kościele Synodu o synodalności, którego myśl przewodnia brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

W liście pasterskim biskupi podkreślili konieczność nieustannego rozeznawania woli Boga w życiu człowieka, w określonym momencie dziejów, w jakim przyszło mu żyć. W tym kontekście przypomnieli o Synodzie, którego celem jest rozeznawanie tego, co mówi do nas i do Kościoła Bóg. Pasterze Kościoła zachęcili, aby w podobnym duchu przeżywać Tydzień Wychowania.

Pełna treść listu w pliku do pobrania.