Bytoń: spotkanie z alumnami włocławskiego WSD

11 grudnia 2023 r., tekst i foto,: al. JP

Bytoń: spotkanie z alumnami włocławskiego WSD

W II Niedzielę Adwentu klerycy Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku wraz z ojcem duchownym ks. Remigiuszem Zacharkiem, gościli, na zaproszenie ks. proboszcza Jacka Makowskiego, w parafii św. Stanisława w Bytoniu, gdzie modlili się wraz z lokalną społecznością w intencji świętości powołanych do kapłaństwa.

W homilii ks. Zacharek wskazał św. Jana Chrzciciela jako przewodnika Adwentu i jego przesłanie płynące z Ewangelii, abyśmy „prostowali ścieżki dla Pana”. Przywołał również zdarzenie z życia Jana Pawła II, kiedy redaktor zadał papieżowi pytanie, czego tak naprawdę wymaga Bóg od człowieka i usłyszał, że Bóg chce, abyśmy przyszli do Niego z całą swoją historią, ze wszystkimi zranieniami, i nie po to, aby nas potępić i osądzić, ale żeby nas uleczyć i okazać swoją miłość i miłosierdzie.

Podczas każdej Eucharystii klerycy dzielili się z parafianami świadectwem swojego powołania, wskazywali na moment swojego życia, w którym mocniej doświadczyli obecności Boga i zdecydowali się podjąć formację seminaryjną.

Niedziele powołaniowe są dla alumnów szansą do poznania wspólnot parafialnych diecezji i okazją do rozmów, możliwością przybliżenia historii oraz funkcjonowania włocławskiego seminarium.