Charłupia Mała: spotkanie formacyjne przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych

15 kwietnia 2023 r., s. SW

Charłupia Mała: spotkanie formacyjne przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych

W wigilię święta Bożego Miłosierdzia, 15 kwietnia, miało miejsce kolejne spotkanie formacyjne przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych diecezji włocławskiej. Tym razem siostry spotkały się w Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej.

Tematem przewodnim tegorocznych konferencji jest zagadnienie życia konsekrowanego w Kościele i dla Kościoła.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu, po której sprawowana była Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. prałat Lech Król, referent diecezjalny ds. życia konsekrowanego.

Po Mszy św. ks. prałat Grzegorz Drzewiecki, proboszcz charłupskiej parafii i kustosz sanktuarium, przedstawił zgromadzonym historię miejsca.

Następnie ks. Król wygłosił konferencję pt. „Wierzę w Kościół – mocny mocą Zmartwychwstałego”, w której przypomniał, że śmierć i zmartwychwstanie Jezusa nieustannie uobecnia się w sakramentach. Dlatego zadaniem człowieka wierzącego jest takie rozumienie i przyjmowanie sakramentów, aby doświadczyć mocy zmartwychwstania i stać się dla innych świadkiem żywego Jezusa.