Jasna Góra: rozpoczyna się diecezjalne dziękczynienie za nawiedzenie Matki Bożej

12 kwietnia 2024 r., tekst: ks. AT; foto: ks. MSz, ks. AT

– Dziękujemy za przebudzenie i umocnienie w wielu wymiarach naszego życia. Dziękujemy za wzmocnienie ducha, odnowę serc, za spowiedź, często po wielu latach, za integrację wiernych i mobilizację, aby przyjąć Ciebie, Pani, przychodzącą ze swoim Synem – mówił biskup włocławski Krzysztof Wętkowski podczas Apelu Jasnogórskiego 12 kwietnia, na rozpoczęcie diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę, jako dziękczynienie za nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w diecezji włocławskiej.

W dalszej części bp Wętkowski przypomniał o godności człowieka i wartości ludzkiego życia. – Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju – przekonywał duchowny, podkreślając „że Europa jest dzisiaj rządzona przez ludzi oddanych antyludzkiej ideologii, która stawia sobie za cel całkowicie podporządkować sobie człowieka i uczynić z niego niewolnika we wszystkich wymiarach życia. Jest to komunizm w nowej odsłonie”.

Na zakończenie, zwrócił się do Matki Bożej. – Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Gorąco prosimy, abyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości – zakończył bp Wętkowski.

Piątkowy Apel Jasnogórski rozpoczął pielgrzymkę diecezji włocławskiej na Jasną Górę, jako dziękczynienie za nawiedzenie Matki Bożej, które trwało w diecezji włocławskiej od 22 kwietnia 2023 r. do 16 marca 2024 r.