Kaczki Średnie: Parafialna wigilia dla starszych, chorych i samotnych

17 grudnia 2017 r., Gabriela Kolenda

Kaczki Średnie: Parafialna wigilia dla starszych, chorych i samotnych

Miłość do drugiego człowieka, która jest szczególnie dostrzegana podczas świąt Narodzenia Pańskiego stała się inspiracją dla ks. proboszcza Pawła Zalewskiego oraz Parafialnego Zespołu Caritas do zorganizowania już po raz szósty, opłatkowego spotkania dla osób starszych, chorych i samotnych z parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich. Odbyło się ono na zakończenie adwentowych rekolekcji parafialnych w niedzielę, 17 grudnia, i uczestniczyło około 130 osób.

Parafialna Wigilia rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną przez Księdza Proboszcza. Homilię wygłosił prowadzący rekolekcje ks. Piotr Rusin.

Po Mszy św. wszyscy udali się na uroczysty posiłek do Sali Bankietowej „Finezja” w Kaczkach Średnich. Tę część spotkania rozpoczęła Anna Majewska, prezes Parafialnego Zespołu Caritas. Dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia, życzyła miłości do siebie samego i do drugiego człowieka. Do tych słów dołączyli się obecni na spotkaniu samorządowcy z gmin Turek i Przykona.

Krótkie słowo do zebranych skierował proboszcz parafii, ks. Paweł Zalewski, który następnie odczytał fragment Ewangelii mówiący o narodzinach Zbawiciela. Po wspólnym odśpiewaniu  kolędy wszyscy przełamali się opłatkiem, życząc sobie błogosławionych świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

W radosny, świąteczny nastrój wprowadziły zebranych jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich. Małych artystów nagrodzono brawami oraz drobnymi upominkami ufundowanymi.

Uczniowie przygotowali również pięknie udekorowane pierniczki, które otrzymali wszyscy goście.

Spotkanie było też okazją do rozmów o kończącym się roku, ale i nadziejach związanych przyszłością.

Po raz kolejny okazało się, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim dużo radości i dostarczył wiele pozytywnych wrażeń.

Dzięki takim miłym spotkaniom umacniają się więzi naszej Parafialnej Rodziny.