Kłodawa: wycieczka młodzieży do Włocławka

20 października 2023 r.

Kłodawa: wycieczka młodzieży do Włocławka

20 października młodzież przygotowująca się do bierzmowania w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodawie, uczestniczyła w pielgrzymce do Włocławka. Wyjazd zorganizowany w roku Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej, był też okazją do uczczenia 39. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Młodzież wraz z ks. Przemysławem Janiakiem, wikariuszem parafii Kłodawa,  oraz  katechetkami udała się na włocławską tamę, gdzie wysłuchała historii o ks. Popiełuszce oraz jego znaczeniu w najnowszej historii Polski. - Choć zmieniły się czasy, głos ks. Popiełuszki jest nadal aktualny: „módlmy się, byśmy byli wolni od lęku i zło dobrem zwyciężali”- powiedział ks. Janiak.   Uczestnicy uczcili pamięć duchownego, zapalając znicze przy miejscu, gdzie wyłowiono ciało księdza.

Kolejnym miejscem pielgrzymowania była włocławska katedra. Zwiedzanie rozpoczęła wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, po czym uczestnicy zapoznali się z historią i znaczeniem świątyni w diecezji.

Ostatnim punktem wyprawy było zwiedzanie Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie młodzież poznała także codzienne zajęcia kleryków.

Na podstawie informacji od Natalii Gaj