Koncert uwielbienia w Kole

9 czerwca 2023 r., ks. DS

Koncert uwielbienia w Kole

8 czerwca w uroczystość Bożego Ciała, na placu przy Urzędzie Skarbowym w Kole odbył się koncert uwielbienia, zorganizowany przez Parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Kole, Odnowę w Duchu Świętym "Bartymeusz", a także wszystkie pobliskie Wspólnoty Odnowy. Hasło tegorocznego koncertu to "Miłość pragnie ciebie".

Mieszkańcy Koła licznie zgromadzili się na radosnej modlitwie, ogromnie cieszył widok całych rodzin i bardzo wielu dzieci. Wieczór z muzyką okazał się bardzo pożądaną formą modlitwy, wszyscy czynnie uczestniczyli śpiewając, tańcząc i tym samym wyznając przez to osobiście swą wiarę. Podczas koncertu pojawiła się unikatowa forma modlitwy - uwielbienie flagami. Najważniejszym momentem był jednak czas, kiedy na scenę wniesiony został Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, którego przyniesiono w orszaku pochodni. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu zostało wyśpiewane i wypowiedziane wiele pięknych słów uwielbienia dla Jezusa. Na koniec adoracji wszyscy zebrani zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem.