Konin: dwie katechetki odznaczone papieskim medalem Benemerenti

30 sierpnia 2023 r., teskt: ks. AT; foto: ks. MSz

Konin: dwie katechetki odznaczone papieskim medalem Benemerenti

Podczas dorocznego spotkania księży i katechetów przed nowym rokiem szkolnym i katechetycznym, 30 sierpnia, w Koninie, biskup włocławski Krzysztof Wętkowski wręczył Grażynie Chojnackiej i Małgorzacie Nowak papieskie odznaczenie Benemerenti.

Biskup włocławski, wręczając medale, podkreślił zasługi i zaangażowanie obu pań w życie Kościoła lokalnego.

Grażyna Chojnacka, z parafii św. Maksymiliana w Koninie, związana jest ze Studium Teologii w Koninie nieprzerwanie od roku 1994, a więc od powstania uczelni, do dnia dzisiejszego. Pracę w Studium łączy z innymi obowiązkami: w latach 2004-2007 była nauczycielem religii w przedszkolach i gimnazjum w Koninie, natomiast od 2016 roku jest nauczycielem religii w Szkole Podstawowej w Rychwale. Nie bez znaczenia jest także jej zaangażowanie i praca w latach 2007-2016 podczas tworzenia w Licheniu Księgarni Diecezjalnej oraz troska o dobro instytucji, jaką jest Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników we Włocławku.

Małgorzata Nowak, z parafii NMP Królowej Polski w Koninie, od ponad 30 lat pracuje w diecezji jako katechetka – obecnie w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie. Cieszy się nienaganną opinią parafian i uczniów, gorliwością i sumiennością w pracy, zaangażowaniem w wykonywanie swoich obowiązków. Praca katechetyczna jest dla niej prawdziwą pasją, co budzi szacunek kolejnych pokoleń uczniów. Jako żona i matka prowadzi przykładne życie małżeńskie, rodzinne i sakramentalne. Wzorowo wychowała swoje dzieci, a rodzina, jaką tworzą, jest przykładem Kościoła domowego.

Laureatkom serdecznie gratulujemy.

Benemerenti to honorowe odznaczenie ustanowione przez papieża Grzegorza XVI w 1832 roku, przyznawane za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla Kościoła katolickiego, oddane wraz z rodzinami i społecznościami.