Ks. bp Mering w Sieradzu: Chrystus uzdalnia człowieka do podjęcia nawrócenia

16 grudnia 2020 r., ks. MW

Ks. bp Mering w Sieradzu: Chrystus uzdalnia człowieka do podjęcia nawrócenia

Na zakończenie tegorocznych rekolekcji adwentowych (15 grudnia) w parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu, Eucharystię z sakramentem namaszczenia chorych celebrował biskup włocławski Wiesław Mering. Rekolekcje oparte na tematyce Józefa egipskiego poprowadzili księża wikariusze.

Ksiądz Biskup w homilii nawiązał do trudnej rzeczywistości współczesnego świata, hierarcha wskazał na potrzebę nieustannego nawracania się. Zaznaczył, że jest to zadania niełatwe, jednak człowiek nie pozostaje z nim sam, gdyż w tej przemianie serc obecny jest Pan Jezus, który swoją łaską uzdalnia człowieka to podejmowania tego trudu.

Na zakończenie celebracji Biskup Ordynariusz poświęcił dwa odnowione obrazy: Serca Jezusowego, pędzla Wojciecha Gersona, i barokowy obraz Wszystkich Świętych oraz nowopowstałe popiersie Stefana Kard. Wyszyńskiego, które w całości pochodzi z fundacji emerytowanej pielęgniarki. Życzeniem fundatorki było wyrazić w ten sposób swoją wdzięczność Prymasowi Tysiąclecia, który swoim nauczaniem społecznym pomógł jej i jej rodzinie przetrwać różne niedogodności i zagrożenia ze strony świata. Ksiądz Biskup otrzymał także pierwsze odznaczenie „Pierścień Wyobraźni Miłosierdzia” tym samym zapoczątkowując cykl przyznawania takiego odznaczenia dla osób wyróżniających się w życiu Kościoła na ziemi sieradzkiej. Bezpośrednio po Księdzu Biskupie odznaczenie takie otrzymała z jego rąk Pani Maria, osoba o wielkim i szczerym sercu, zasłuchana w katolicką naukę społeczną.