Młodzież diecezji włocławskiej przygotowuje się do wyjazdu na ŚDM

20 czerwca 2023 r., KAI/ks. PP

Młodzież diecezji włocławskiej przygotowuje się do wyjazdu na ŚDM

– Nie może być tak, że środki finansowe staną się przeszkodą, a tym samym utrudnią chętnym wyjazd na Światowe Dni Młodzieży – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk. Kuria Diecezjalna w Bydgoszczy była miejscem podpisania umów pomiędzy diecezją bydgoską, a archidiecezją gnieźnieńską i diecezjami: pelplińską, toruńską oraz włocławską, które zagwarantują dofinansowanie do wyjazdu na ŚDM ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Już za niewiele ponad miesiąc rozpoczną się XXXVII Światowe Dni Młodzieży w Portugalii. Weźmie w nich udział czterdziestopięcioosobowa grupa młodych z diecezji włocławskiej. Od 26 lipca do 10 sierpnia wezmą oni udział w Dniach w Diecezji w Coimbrze, wydarzeniach centralnych ŚDM w Lizbonie oraz nawiedzą Fatimę.

Warto zauważyć, że proboszczem parafii, która gościnnie przyjmuje włocławską młodzież, jest pochodzący z diecezji włocławskiej misjonarz pallotyn.

W ramach przygotowań do wyjazdu młodzi ludzie uczestniczyli w spotkaniu modlitewno-organizacyjnym we Wrzącej Wielkiej, prezentowali grupę na Ogólnopolskim Spotkaniu Młodzieży na Polach Lednickich 3 czerwca oraz uczestniczyli w Krajowym Posłaniu na ŚDM w Częstochowie.

Wyjazd młodzieży na ŚDM do Portugalii nie byłby możliwy, gdyby nie partnerskie wsparcie sponsorów oraz wspólny udział pięciu diecezji w projekcie „Z Kujaw i Pomorza do Lizbony”. Ponadto młodzi ludzie sami starali się zdobyć potrzebne fundusze na wyjazd, rozprowadzając cegiełki – obrazki z Matką Bożą Jasnogórską i puzzle, które przygotowują do dobrego przeżycia nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.