Myśliwi z diecezji włocławskiej na Jasnej Górze

21 października 2023 r., ks. PK

Myśliwi z diecezji włocławskiej na Jasnej Górze

W sobotę, 21 października, myśliwi z okręgu włocławskiego i konińskiego, wraz ze swoimi duszpasterzami ks. Pawłem Koralewskim i ks. Mirosławem Dereszewskim uczestniczyli w III Ogólnopolskiej Pielgrzymce PZŁ na Jasną Górę.

Wyjątkowości wydarzeniu dodawał fakt, że miało ono miejsce w roku 100-lecia istnienia Zjednoczonego Łowiectwa w Polsce. Podkreślał to ks. Sylwester Dziedzic, krajowy duszpasterz myśliwych, mówiąc, że wszyscy są pielgrzymami, których łączy wiara i braterstwo łowieckie.

Dla braci łowieckiej z diecezji włocławskiej pobyt u Czarnej Madonny, był okazją do podziękowania za trwające w parafiach nawiedzenie Marki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej oraz zawierzenia siebie, swoich rodzin i pasji łowieckiej Jej opiece.