Osięciny włączyły się w ogólnopolską akcję: „Koronka na ulicach miast”

29 września 2019 r., teskt i foto: ks. ML

Osięciny włączyły się w ogólnopolską akcję: „Koronka na ulicach miast”

Już po raz trzeci wspólnota parafialna w Osięcinach włączyła się w ogólnopolską inicjatywę „Koronka na ulicach miast”. Dnia 28 września 2019 r. na rynku w Osięcinach zgromadzili się młodzi i starsi, aby polecać w modlitwie do Bożego Miłosierdzia wszystkie naglące sprawy Kościoła, Ojczyzny i całego świata.  Z roku na rok wspólnota modlitwy gromadzi coraz większą ilość osób, aby prosić „o miłosierdzie dla nas i całego świata”. Ta modlitwa staje się nieodłącznym  elementem rocznej formacji dla wszystkich, którzy pragną dać świadectwo wiary w Boga i przynależności do Kościoła. Zgromadzeni na modlitwie okazali radość z podjętej inicjatywy oraz wyrazili pragnienie podejmowania jej nie tylko raz w roku, ale każdego dnia swojej codzienności.