Parafia w Górze uczciła św. Rocha

16 sierpnia 2023 r., al. Adam Kałużny

Parafia w Górze uczciła św. Rocha

Jak co roku, 16 sierpnia, wspólnota parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Górze przeżywała doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Rocha, którego obraz znajduje się w ołtarzu bocznym XVIII-wiecznej świątyni.

Sumie odpustowej przewodniczył ks. dr Zbigniew Łukasik, dyrektor Muzeum Diecezjalnego i wicekonserwator zabytków, który pełni również funkcję ceremoniarza biskupiego. W homilii ks. Łukasik przypomniał wiernym żywot św. Rocha, odnosząc go do liturgii słowa. Zwrócił również uwagę na szereg poczynionych prac konserwatorsko-remontowych w kościele, dziękując za to parafianom i księdzu proboszczowi Janowi Dominowskiemu.

W uroczystości odpustowej wzięli udział  parafianie i goście, druhowie z OSP, asysta liturgiczna oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Wśród gości znaleźli się również przedstawiciele Parlamentu i władz samorządowych

Oprawę muzyczną zapewniła warcka orkiestra dęta.