Sieradz: obchody Dnia Męża i Żony

10 lipca 2023 r., Ks. PK

Sieradz: obchody Dnia Męża i Żony

W niedzielę, 9 lipca, w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, obchodzony był Dzień Męża i Żony. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 ponad osiemdziesiąt małżeństw uroczyście odnowiło przysięgę małżeńską. Każda para otrzymała drobne upominki, które przygotowali Rycerze Kolumba oraz członkowie Domowego Kościoła.

Podczas homilii, ks. Przemysław Kłosowski na przykładzie świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin ukazał realizację życia w małżeństwie i rodzinie. Podkreślał również istotę małżeństwa jako sakramentu.

Ważnym momentem było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i modlitwa umocnienie na wspólnej drodze życia.

Dzień Męża i Żony obchodzony jest corocznie 13 lipca, tj. w dzień zawarcia małżeństwa rodziców Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus, również święci Zelia i Ludwik Martin.