Sieradz: pielgrzymka do Watykanu na 900-lecie diecezji włocławskiej

3 lipca 2023 r., ks. PK

Sieradz: pielgrzymka do Watykanu na 900-lecie diecezji włocławskiej

Rozważając hasło programu roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy” i pragnąc, aby owoce refleksji stały się realne w inicjatywach duszpasterskich, ministranci ze swoimi duszpasterzami podjęli myśl udania się z pielgrzymką do grobów Apostołów, którzy wypełnili istotną rolę w budowaniu Kościoła. Jednym z motywów wyjazdu było też dziękczynienie za 900 lat diecezji włocławskiej.

Ministranci z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, z rodzicami i opiekunami: ks. Przemysławem Kłosowskim i Agnieszką Kobryń, katechetką, udali się na przełomie czerwca i lipca na pielgrzymkę do Watykanu. W programie znalazło się także zwiedzanie Rzymu, Wenecji, Padwy i Asyżu.

Sieradzanie pielgrzymowali w duchowej łączności z biskupem diecezjalnym Krzysztofem Wętkowskim, który udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa, życząc, „by czas spędzony na włoskiej ziemi przyniósł dobre owoce”. Wyrazem wdzięczności pielgrzymów była Msza św. sprawowana w intencji biskupa włocławskiego.