Tuliszków: wprowadzenie relikwii bł. rodziny Ulmów

12 grudnia 2023 r., foto: KZ

Tuliszków: wprowadzenie relikwii bł. rodziny Ulmów

Dnia 11 grudnia, w czasie trwania rekolekcji adwentowych w parafii w Tuliszkowie bp Wiesław Mering  wprowadził relikwie błogosławionej rodziny Ulmów.

W homilii ksiądz biskup podkreślił potrzebę radości z powodu przyjścia Jezusa. Wskazał również na rodzinę Ulmów, jako przykład ludzi, którzy szczerze uwierzyli w Jezusa i uczynili Go Panem swojego życia. „Obecne w parafii relikwie są przypomnieniem tego czego ona nas wszystkich uczy, że centrum ich życia to Bóg” mówił homilista, wspominając swoje spotkania z matką księdza Jerzego Popiełuszki, która mawiała, że „kto Boga stawia na pierwszym miejscu ten życie ma ułożone”. W tym kontekście zachęcił do modlitwy, szczególnie wspólnej, całej rodziny, jak również do większej czci Najświętszego Sakramentu.

Na zakończenie ksiądz proboszcz Stanisław Nowak, podziękował księdzu biskupowi za jego obecność w Tuliszkowie; złożył też bp. Meringowi życzenia urodzinowe.

Na podstawie informacji przesłanej przez ks. Mateusza Brzezińskiego