Włocławek: przedświąteczne spotkanie szkół katolickich z Biskupem Włocławskim

13 grudnia 2023 r., foto: KJ

Włocławek: przedświąteczne spotkanie szkół katolickich z Biskupem Włocławskim

W środę, 13 grudnia, w auli Muzeum Diecezjalnego odbyło się przedświąteczne spotkanie przedstawicieli szkół katolickich z diecezji włocławskiej z biskupem włocławskim Krzysztofem Wętkowskim.

Na wstępie ks. dr Zbigniew Łukasik, dyrektor muzeum, powitał przybyłych gości. Uczniowie poszczególnych placówek katolickich zaprezentowali programy słowno-muzyczne. W wystąpieniach nie zabrakło adwentowych pieśni, kolęd i pastorałek, w których uczniowie wykorzystali swoje talenty recytatorskie, wokalne i muzyczne. Nie zabrakło też świątecznych życzeń.

Na zakończenie ksiądz biskup wyraził radość z wyjątkowego spotkania i podkreślił potrzebę budowania atmosfery pokoju w ojczyźnie i na całym świecie. Przypomniał również, że tym dziele należy zacząć od własnego serca.

Pamiątką spotkania były upominki od biskupa diecezjalnego w postaci słodyczy oraz kalendarzy na 2024 rok.

Na podstawie relacji Katarzyny Wiśniewskiej