Włocławek-Michelin: spotkanie z księżmi seniorami

8 kwietnia 2023 r., tekst: ks. AT; foto: ks. MSz

Włocławek-Michelin: spotkanie z księżmi seniorami

W wielkosobotnie południe (8 kwietnia), biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski, wraz z biskupem seniorem Stanisławem Gębickim, udał się z wizytą do Domu Księży Emerytów im. Dobrego Pasterza we Włocławku-Michelinie, by spotkać się z księżmi seniorami i posługującym im personelem.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą i błogosławieństwem pokarmów na stół wielkanocny.

Następnie, w imieniu mieszkańców Domu, przemówił ks. prof. Jerzy Bagrowicz. Zauważył, że czas emerytury może być przeżywany jako przygotowanie do spotkania z Bogiem w chwili śmierci. W tym kontekście wspomniał zmarłego niedawno ks. prał. Stanisława Waszczyńskiego, a nawiązując do słów umierającego papieża Benedykta XVI: „Jezu, kocham Cię”, podkreśli, że księża seniorzy pragną „kochać Jezusa także za tych, który Go nie kochają”.

Zwracając się bezpośrednio do księży biskupów, życzył mocy Zmartwychwstałego Jezusa, szczególnie na czas Maryjnych nawiedzin oraz rozpoczynającego się wkrótce jubileuszu diecezji włocławskiej. Zapewnił też o wsparciu modlitwą i cierpieniem ich pasterskiej posługi. Wyraził również słowa wdzięczności wobec wszystkich pracujących w Domu Księży Emerytów.

W odpowiedzi bp Wętkowski podziękował personelowi Domu za opiekę nad księżmi seniorami, a prezbiterom za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencji diecezji i całego Kościoła oraz za pomoc duszpasterską świadczoną w parafiach. Życzył także nieustannej, pogłębionej zażyłości z Jezusem i kontemplacji prawdy o Jego zmartwychwstaniu, która dla żyjących pozostaje tajemnicą wiary. Zachęcił także do umacniania wszystkich w wierze i nadziei. – Zadaniem ludzi wierzących jest nieść nadzieję wszystkim zagubionym – powiedział ksiądz biskup.

W michelińskim Domu Księży Emerytów im. Dobrego Pasterza przebywa obecnie 20 księży seniorów.