Włocławek: niedziela u św. Józefa

26 czerwca 2023 r., ks. JB

Włocławek: niedziela u św. Józefa

W pierwszą niedzielę po zakończeniu roku szkolnego i na progu wakacji we włocławskim sanktuarium św. Józefa zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i poczty sztandarowe miejscowych szkół podstawowych i średnich. Podczas liturgii o 10.30 zostały wręczone podziękowania członkom scholii „Nutki św. Józefa” oraz nagrody dla najbardziej gorliwych ministrantów.

Przez całą niedzielę posługę kaznodziejską pełnił ks. prał. Jacek Kędzierski - dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, który zachęcał do odwagi w wyznawaniu wiary. Homilista w sercach słuchaczy wlewał nadzieję wynikającą z tego, że jesteśmy ważni w oczach Boga, który nigdy z nas nie rezygnuje i liczy na wzajemność.

Po każdej liturgii miejscowi Rycerze Kolumba prowadzili przed kościołem kiermasz książek „Dobra lektura na lato”, na którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie.