Zakończenie roku formacyjnego w Lipnie

26 czerwca 2023 r., ks. PW

Zakończenie roku formacyjnego w Lipnie

W niedzielę, 25 czerwca, w parafii bł. Michała Kozala w Lipnie, zakończono rok formacji wszystkich grup działających w obu lipnowskich parafiach. Uroczystą Mszę Świętą o godz. 15.00 sprawowali ks. Piotr Wolny, diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. kan. Mirosław Korytowski, dziekan lipnowski oraz ks. Rafał Zieliński, miejscowy proboszcz.

W homilii ks. Wolny zachęcał do dobrego wykorzystania rocznej formacji w czasie wakacji. „Czas wakacji, urlopów to także czas zadbania o relacje, zwłaszcza z tymi których kochamy, których mamy obok siebie.” – mówił kaznodzieja. „Niech te wakacje które przed nami będą walką o Waszą miłość: małżeńską i rodzinną. Niech będzie więcej miłości i czułości, bo wczoraj był dzień przytulania, niż krzyku czy narzekania, że znowu za gorąco, ale znowu pada; niech będzie więcej czasu dla ludzi niż dla zajęć; więcej odpoczynku niż pracy. A w tym wszystkim niech bez zmian będzie ilość Boga – tego, który dzisiaj nam wszystkim przypomniał, że lubi matematykę, bo nam włosy liczy na głowie, ale też kocha każdego z nas i chce abyśmy jak Apostołowie «odpoczęli nieco»”.

Po Mszy Świętej na podwórku plebanijnym odbyła się zorganizowana przez przybyłych członków wszystkich wspólnot agapa z ogniskiem, która była okazją do wzajemnej integracji.

W parafiach lipnowskich działają następujące wspólnoty: LSO, dzieci i młodzież oazowa, pięć kręgów Kościoła domowego, ekipy „Notre Dame”, kręgi biblijne oraz koła Żywego Różańca.