Włocławek: rowerowa pielgrzymka z sanktuarium św. Józefa

4 września 2023 r., ks. JB

Włocławek: rowerowa pielgrzymka z sanktuarium św. Józefa

W niedzielę, 3 września, powrócili pielgrzymi, którzy dzień wcześniej wyruszyli z sanktuarium św. Józefa we Włocławku na dwudniową rowerową pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Była to ostatnia z czterech tegorocznych wypraw rowerowych „Śladami Matki Bożej” w duchu przygotowania do peregrynacji Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.

Wiosną rowerowi pątnicy byli w Błennej, Skępem i Ostrowąsie. Spragnieni rowerowych przygód odbytych w modlitewnym duchu, miłośnicy dwóch kółek we wrześniu obrali sobie za cel sanktuarium maryjne znajdujące się w odległości 194 km od miejsca startu.

Pierwszego dnia, po przejechaniu 110 km, cykliści zatrzymali się na noclegu w Lidzbarku przy kościele św. Wojciecha, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej. Następnego dnia pielgrzymi wjechali na malownicze tereny ziemi warmińskiej. Nim dotarli do celu pielgrzymki, zatrzymali się w miejscu Bitwy pod Grunwaldem, w którym mogli zetknąć się z polską historią i wyobrazić sobie przebieg wygranej bitwy z krzyżykami.

Po dotarciu do sanktuarium w Gietrzwałdzie rowerzyści mieli czas na odpoczynek, zwiedzanie oraz wzięli udział w Mszy Świętej, przedstawiając Maryi wszystkie intencje, z którymi pielgrzymowali.

W maryjnym rajdzie uczestniczyło 14 osób. Grupa może niewielka, ale silna i wytrwała. Sami mówią, że taka forma pielgrzymowania, oprócz pokutnego trudu, ma jeszcze walor otwierania się na piękno stworzonego przez Boga świata, które jeszcze bardziej przybliża ich do samego Stwórcy.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku włocławskie sanktuarium św. Józefa zorganizowało rowerowe pielgrzymki do miejsc związanych ze św. Józefem. Dokąd sportowy duch wiary zaprowadzi miłośników rowerów w przyszłym sezonie? Tego jeszcze nie wiemy. Warto zatem śledzić stronę sanktuarium św. Józefa we Włocławku oraz facebookowy funpage.