Włocławek: spotkanie formacyjno-organizacyjne „Civitas Christiana”

5 września 2023 r., tekst i foto: DD

Włocławek: spotkanie formacyjno-organizacyjne „Civitas Christiana”

We wtorek, 5 września, w oddziale Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” we Włocławku miało miejsce spotkanie formacyjno-organizacyjne, w którym uczestniczyli: Kamil Sulej, prezes Zarządu, Mateusz Gawroński, członek Zarządu, Piotr Hoffman, przewodniczący Zarządu Okręgowego „Civitas Christiana” oraz uczniowie i studenci związani z grupami działającymi w strukturach duszpasterstwa młodzieży w diecezji włocławskiej.

Po wspólnej modlitwie, uczestnicy wysłuchali konferencji ks. Łukasza Matuszaka, wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela we Włocławku, w której ukazane zostały w niej m.in. związki kard. Wyszyńskiego z Włocławkiem oraz jego rolę w inicjatywie nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej, w parafiach całej Polski. Zachęcił też do modlitwy o dobre owoce trwającego w diecezji włocławskiej nawiedzenia Maryi oraz w intencji biskupiego miasta przygotowującego się do przyjęcia peregrynującej Ikony.

W dalszej części Cecylia Pejas, przewodnicząca włocławskiego oddziału „Civitas Christiana” przedstawiła plan spotkań formacyjnych, a Dariusz Duszeński, członek Zarządu i koordynator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w diecezji włocławskiej przedstawił stan przygotowań do konkursu w diecezji i określił formę współpracy z młodzieżą.

Spotkanie podsumował prezes Sulej, który przedstawił plany ogólnopolskie oraz zaprosił do uczestnictwa w nadchodzących wydarzeniach. Podkreślił owocną pracę włocławskiego oddziału „Civitas Christiana”.

Wydarzenie dało też okazję do wymiany międzypokoleniowych doświadczeń opartej na dialogu i modlitwie.

Pobyt Kamila Suleja w mieście, w którym patron Stowarzyszenia – bł. kard. Stefan Wyszyński dorastał i otrzymał święcenia kapłańskie była okazją do odwiedzenia bazyliki katedralnej i Wyższego Seminarium Duchownego.