Włocławek: ślubowanie uczniów klas pierwszych SP ZSK

17 października 2023 r., foto: zskdlugosz.pl

Włocławek: ślubowanie uczniów klas pierwszych SP ZSK

W poniedziałek, 16 października, w auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku miało miejsce  ślubowanie uczniów pierwszych klas Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza. Świadkiem wydarzenia był m.in. biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, który, wraz z ks. dyrektorem Jackiem Kędzierskim, odebrał ślubowanie pierwszoklasistów.

W krótkim przesłaniu, nawiązując do słów hymnu szkoły, ksiądz biskup porównał rozpoczętą naukę do gry na boisku życia, która wymaga wysiłku, poświęceń i zaangażowania w osiągnięcie celu.

Uroczystość była też okazją dla młodych długoszaków do zaprezentowania zdolności recytatorskich, wokalnych i tanecznych.

Na zakończenie ks. Jacek Kędzierski podziękował pogratulował dzieciom zaprezentowanego programu artystycznego oraz ich rodzicom za wybranie Zespołu Szkół Katolickich, życząc zadowolenia i dumy z tak zdolnych dzieci.

Na podstawie informacji od ks. Sebastiana Tomczaka