Włocławek: zakończenie roku nauki w DSO

24 czerwca 2023 r., ks. MZ

Włocławek: zakończenie roku nauki w DSO

W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Diecezjalnym Studium Organistowskim we Włocławku zakończono kolejny rok nauki. Po pomyślnym zdaniu egzaminów przez większość uczniów wspólnota DSO spotkała się na dziękczynnej mszy świętej. We wprowadzeniu ks. Marcin Ziółkowski wskazał św. Jana Chrzciciela jako jednego z patronów muzyków kościelnych, który był Głosem bezwzględnie poddanym misji głoszenia wcielonego Słowa, głosicielem, który umniejszał się, by w sercach wierzących wzrastał Chrystus.

W homilii ks. prałat Sławomir Deręgowski, dyrektor DSO, odnosząc się do imienia patrona dnia, odwołał się do tajemnicy każdego człowieka kryjącej się w jego imieniu, osobowości, talentach, bagażu życiowych doświadczeń. Tajemnica ta, wsparta muzycznym warsztatem i ciągłą praktyką, ma owocować w posłudze organistowskiej w parafiach naszej diecezji, być wyrazem głębokiej wiary i modlitwą organisty.

Uroczystość zakończył krótki koncert w wykonaniu tegorocznych dyplomantek, podziękowania dla nauczycieli i serdeczne życzenia na czas wakacji. Nowy rok szkolny rozpocznie się 2 września o godzinie 9.00 przesłuchaniami kandydatów na kierunek organista i kantor.