Włocławek: zakończyły się rekolekcje dla kobiet

30 stycznia 2024 r., Irmina Grabarczyk

Włocławek: zakończyły się rekolekcje dla kobiet

W dniach 28-29 stycznia br. w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła i Ewangelisty odbyły się rekolekcje dla kobiet, których inicjatorem było duszpasterstwo kobiet diecezji włocławskiej. Rekolekcje poprowadził o. Adam Szustak OP, dobrze znany większości kaznodzieja, aktywnie działający w mediach społecznościowych oraz na YouTube, gdzie prowadzi kanał „Langusta na palmie”.

Pierwszy dzień rekolekcji zgromadził ponad tysiąc osób, które przybyły do Włocławka z różnych stron Polski. Zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek, spotkania rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem rekolekcjonisty. Po niedzielnej Eucharystii o. Szustak wygłosił dla zgromadzonych kobiet konferencję, w której opierając się na starotestamentalnej Pieśni nad Pieśniami, mówił o pięknie każdej kobiety, jej sile oraz znaczącej roli w świecie. Podkreślił także, jak ważna i potrzebna jest każda kobieta. Wskazał również, gdzie należy szukać własnej wartości.

Po skończonej konferencji zgromadzeni mieli możliwość osobistej rozmowy z rekolekcjonistą.

Poniedziałkowe spotkanie zgromadziło równie licznych wiernych. Tematem drugiego dnia rekolekcji była niedojrzałości kobiet. Dominikanin wskazał cechy, które świadczą o tym, że kobieta jest niedojrzała. Zwrócił uwagę na to, że kobieta dojrzała potrzebuje szacunku, a niedojrzała uwagi. Część nauki kaznodzieja poświęcił również na wyjaśnienie zgromadzonym, na czym tak naprawdę polega miłość. Zdefiniował ją jako: „kochanie słabości drugiego człowieka”. Również tego dnia zgromadzeni mieli okazję do indywidualnego spotkania z rekolekcjonistą.

Jak podkreślił sam ojciec Szustak, rekolekcje we Włocławku to jego pierwsza wizyta w diecezji włocławskiej.

Rekolekcje dla kobiet były okazją do wspólnej modlitwy i zjednoczenia się kobiet z całej diecezji.