ZSK Długosz: wręczenie świadectw maturalnych

7 lipca 2023 r., tekst: LW; foto: KJ

ZSK Długosz: wręczenie świadectw maturalnych

W piątek, 7 lipca, tegoroczni maturzyści odebrali świadectwa maturalne. Absolwentom trzech klas licealnych Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku zostały one wręczone w sposób uroczysty w szkolnej auli przez dyrekcję szkoły w obecności wychowawców o godz. 11.00.

Do egzaminu dojrzałości w Formule 2023 w Długoszu przystąpiło 64 abiturientów – uczniów klas IV LO. Wszyscy zdali egzamin dojrzałości.

Wyniki szkoły okazały się wysokie. Z przedmiotów obowiązkowych znacznie przekroczyły one noty krajowe: język polski (poziom podstawowy) 70,05% (śr. kraj.  66%),  język angielski (poziom podstawowy) 90,33 (śr. kraj. 85%), matematyka 74,41 (śr. kraj. 71%).

Średnia szkoły ze wszystkich zdawanych przedmiotów wyniosła 71,83%. Warto zaznaczyć, że 25% zdających uzyskało średni wynik powyżej 80%, a 3 osoby powyżej 90%.

Najwyższe wyniki osiągnęły absolwentki kl. IV a LO: Julia Nidecka (93,14%), Weronika Kopaczyk (91,14%) i Julia Latecka (90,33%).

Julia Nidecka za najwyższy wynik egzaminu maturalnego zostanie nagrodzona Medalem ZSK, który zgodnie ze zwyczajem szkoły otrzyma z rąk księdza biskupa na początku września podczas Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny.