Biskup włocławski do pielgrzymów na Jasnej Górze: w naszych sercach niech będzie radosna pewność, że Jezus jest z nami

13 sierpnia 2023 r., ks. AT

13 sierpnia, o godz. 19.30, na Jasnogórskim Szczycie sprawowana była Msza św. na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę. Wraz z grupami z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw za doroczne rekolekcje w drodze dziękowali pielgrzymi z Radomia, Kielc i Sosnowca. Eucharystii przewodniczył biskup radomski Marek Solarczyk.

Witając pielgrzymów diecezji włocławskiej, o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry, podkreślił przeżywany w Kościele włocławskim jubileusz 900-lecia diecezji włocławskiej i nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej, jakie ma miejsce w diecezji.

Homilię wygłosił biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Przypomniał świadectwo papieża Benedykta XVI, który podczas ostatniej audiencji generalnej, w 2013 r., podkreślał swoją wiarę i przekonanie, że Jezus jest obecny w swoim Kościele, troszczy się o niego i nie pozwoli mu zginąć. – Nie traćmy nigdy sprzed oczu wiary tej wizji, która jest jedyną prawdziwą wizją Kościoła i świata. W naszych sercach niech będzie zawsze radosna pewność, że Jezus jest z nami – zachęcał homilista, zawierzając wszystkich pielgrzymów i cały Kościół opiece Matki Bożej.

Eucharystię zakończyła modlitwa Apelem Jasnogórskim, rozważanie którego wygłosił biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak.

Pierwsza kolumna Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej na Jasną Górę liczyła 900 osób. 22 sierpnia na pątniczy szlak wyruszą grupy z Sieradza i Zduńskiej Woli oraz pielgrzymka rowerowa, którzy zostaną powitani na Jasnej Górze 24 sierpnia.