Dziś rozpoczyna się diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę (transmisja)

21 października 2022 r., ks. AT

Dziś rozpoczyna się diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę (transmisja)

Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu z rozważaniem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego rozpocznie się dziś (21 października) diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, mająca na celu uroczyste zaproszenie Matki Bożej do Nawiedzenia Diecezji Włocławskiej.

Najważniejszym punktem, a jednocześnie zwieńczeniem pielgrzymki, będzie Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego, w sobotę, 22 października, o godz. 13.30. Podczas Eucharystii zostanie wypowiedziany akt zaproszenia Matki Bożej do Nawiedzenia Diecezji Włocławskiej w znaku Ikony Jasnogórskiej.

W programie pielgrzymki znajdzie się także modlitewne czuwanie młodzieży i wspólnot diecezjalnych w jasnogórskiej bazylice, które rozpocznie się po Apelu Jasnogórskim, a zakończy Mszą św. w bazylice, o godz. 23.00.

W sobotę na godz. 11.00 zaplanowana jest Droga Krzyżowa na Jasnogórskich Wałach, konferencja w Auli o. Kordeckiego oraz Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu z aktem zaproszenia Maryi.

Zarówno Apel Jasnogórski (w piątek), jak i Msza św. (w sobotę) transmitowane będą przez Telewizję Trwam oraz na kanale YouTube Jasnej Góry (na stronie internetowej Diecezji Włocławskiej – zakładka video – oraz diecezjalnym facebooku). Natomiast czuwanie i Msza św. o 23.00 w bazylice jasnogórskiej transmitowane będzie na kanale YouTube Jasnej Góry (przekaz na stronie internetowej Diecezji Włocławskiej – zakładka video – oraz diecezjalnym facebooku).