Koło: twórca „TeoBańkologii” w parafii św. Bogumiła

14 listopada 2022 r., ks. MG

Koło: twórca „TeoBańkologii” w parafii św. Bogumiła

W niedzielę, 13 listopada, w parafii św. Bogumiła w Kole gościł ks. Teodor Sawielewicz, streamer, youtuber i charyzmatyk, twórca internetowego dzieła „TeoBańkologia”. Duchowny modlił się z wiernymi, liczniej niż zwykle, zgromadzonymi tego dnia na Mszach świętych wiernymi oraz głosił słowo Boże.

Ksiądz gość w homilii zwrócił uwagę na to, że ostatnie niedziele roku liturgicznego powinny uzmysłowić człowiekowi, że jeśli nawet straci wszystko, co po ludzku uważał za najważniejsze (kariera sportowa, zawodowa, śmierć bliskich), to otrzyma od Boga stokroć więcej. Trzeba jednak pozostać wiernym Bogu, Jego słowu i sakramentom które przyczyniają się do zbawienia człowieka. Dopiero wtedy będzie można stać się autentycznym świadkiem Jezusa we własnym środowisku życia. Wtedy też będzie możliwe zrozumienie, że tracąc, zyskuje się więcej. Świadectwo oparte było na osobistych przeżyciach duchownego, który stracił ojca w młodym wieku, a potem musiał zrezygnować ze sportowej kariery z powodu choroby kolana.

Po Mszach świętych można było nabyć publikacje książkowe, których autorem jest ks. Teodor Sawielewicz.

Ks. Teodor Sawielewicz to kapłan archidiecezji wrocławskiej, streamer, youtuber i charyzmatyk, były stypendysta Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zaraz po święceniach kapłańskich w 2017 r. rozpoczął internetowe dzieło ewangelizacyjne „TeoBańkologia”, które aktualnie dociera każdego dnia do niemalże miliona odbiorców. Znany jest on głównie z prowadzenia Różańca oraz modlitw wstawienniczych na żywo. W ten sposób stara się docierać z Ewangelią do zagubionych ludzkich serc.

„TeoBańkologia” to zespół osób, które dokładają wszelkich starań, by Ewangelia niosła się jak najdalej, a Jezus i Maryja byli bardziej znani i kochani. Nazwa nawiązuje do imienia ks. Teodora, jego pasji (baniek mydlanych) oraz przesłania – „teologii”, którą ma do przekazania. Owoce prac zespołu można znaleźć na portalach społecznościowych.