Konin: egzamin „ex universa theologia”

14 maja 2023 r., ks. RZ

Konin: egzamin „ex universa theologia”

Dzień 13 maja br., wyjątkowo zapisze się wielkimi zgłoskami na kartach Studium Teologii w Koninie, gdyż w tym dniu w kościele przy św. Maksymiliana w Koninie, sprawowana była uroczysta Msza Święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej, w łączności duchowej z całą społeczności Akademii Katolickiej w Warszawie, która w tych dniach pielgrzymowała na Jasną Górę, aby zawierzyć Matce Bożej Królowej Polski całą Uczelnie wraz z ośrodkami zamiejscowymi.

Mszy Świętej koncelebrowanej przez wykładowców, przewodniczył ks. prał. dr Dariusz Kaliński, a homilię wygłosił ks. dr Rafał Zieliński, dyrektor studium, który nawiązując do słów Jezusa z Ewangelii: „Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować” (J 15, 18-21), podkreślił, że świadek Chrystusa, którym ma być absolwent Studium, powinien wziąć pod uwagę fakt, że wiarygodność głoszenia Ewangelii będzie kosztować, gdyż domaga się ona również ofiary ze swego życia. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się do budynku uczelni, gdzie odbył się egzamin sześciu studentów ostatniego roku studiów „ex universa theologia”. Profesorowie, choć wymagający, musieli uznać, że studenci byli przygotowani, czego dowodem było pozytywne zdanie wszystkich egzaminów. Dopełnieniem radości był wspólny obiad w Auli bł. Jerzego Popiełuszki.

Pozostaje jedynie czekać na pozytywne wyniki obrony prac magisterskich i uzyskanie tytułu magistra teologii, co dokona się w najbliższym czasie, tj. już 2 czerwca br. w Akademii Katolickiej w Warszawie. Życzymy powodzenia.