Konkurs „Młodzi kreatorzy mody...” rozstrzygnięty

29 kwietnia 2023 r.

Konkurs „Młodzi kreatorzy mody...” rozstrzygnięty

W dniu 29 kwietnia br. w gmachu Muzeum Diecezjalnego we Włocławku nastąpiło rozstrzygnięcie ostatniego z międzyszkolnych konkursów przeprowadzonych w związku z peregrynacją ikony jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej z okazji obchodów 900-lecia Diecezji Włocławskiej.

Na konkurs dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej (z kl. I-III) pt. „Młodzi kreatorzy mody - najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej” nadesłano 521 prac. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie sukni dla Matki Bożej w formie plastycznej. Poziom prac był niezwykle wyrównany, dlatego czteroosobowa komisja w składzie: Bożena Sobierajska – nauczyciel plastyki w ZSK, Daniel Pawłowski – artysta malarz z Włocławka, ks. Marcin Idzikowski – dyrektor Wydziały Katechetycznego oraz jego zastępca ks. Jacek Buta – jednocześnie koneser sztuki ludowej – stanęła przed trudnym zadaniem wyboru 10 najlepszych wizerunków Maryi. Kunszt wykonania wielu dziecięcych prac wskazywał na pomoc dorosłych. Z jednej strony radością napawa fakt, że zadanie zaangażowało całe rodziny. Z drugiej jednak utrudniło to ocenę samodzielności wykonania obrazu.

Po ponadgodzinnej naradzie komisja postanowiła nagrodzić następujące prace:
I miejsce – Łucja Kulpa (SP Niszczewy, par. Zbrachlin)
II miejsce – Nastazja Bartosik (SP nr 5 w Turku)
III miejsce – Adam Szczepaniak (SP w Przedczu)

Pozostałe prace otrzymały wyróżnienia (osoby wymienione są w kolejności alfabetycznej):
Liliana Frontczak (SP w Ostrowążu)
Agata Janowiak (SP we Wróblewie)
Monika Krysztopolska (SP w Cypriance)
Anna Maciejczak (SP w Konecku) Marceli Nogala (SP nr 4 w Sieradzu)
Anastazja Skweres (SP w Tuliszkowie)
Nadia Wódecka (SP nr 1 w Brześciu Kujawskim)

Młodym artystom gratulujemy talentu i kreatywności. Podziękowania składamy również katechetom i rodzicom, którzy zachęcili dzieci i wykazali się cierpliwością w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konkursu. Laureatów i wyróżnionych zapraszamy wraz z opiekunami na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się dnia 10 maja 2023 r. w budynku Muzeum Diecezjalnego o godz. 11.00.

Organizator – Wydział Katechetyczny