Licheń: rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Włocławskiej

19 lutego 2023 r., Beata Wróblewska

Licheń: rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Włocławskiej

„Jest jedno Ciało i jeden Duch…” to słowa, z Listu do Efezjan, które oddają charakter weekendowych rekolekcji dla członków Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Włocławskiej, które trwały od 17 do 19 lutego w Licheniu. Uczestniczyły w nich rodziny z dziećmi, młodzież oraz osoby dorosłe, ok. 150 osób, tworzących część włocławskiego, charyzmatycznego Kościoła, w którym „każdy jest potrzebny i wartościowy, w całej swojej różnorodności”, jak podkreślał ks. Adam Grabowski.

Zjednoczeni na modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego, uczestnicy rekolekcji, coraz bardziej wnikali w tajemnicę odnowienia w sobie łaski chrztu, by narodzić się na nowo, by narodzić się z Ducha zgodnie ze słowami z Ewangelii wg św. Jana „Jeśli ktoś nie narodzi się z wody i Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego”. O tym, co oznacza – narodzić się z Ducha i jak wielką moc ma uwielbienie Boga – tłumaczył wnikliwie ks. Adrian Nowicki, a wieczorne uwielbienie pozwoliło doświadczyć Bożej obecności wśród modlących się.

Codzienna Eucharystia, spotkanie Boga w Słowie Życia, życie w łasce uświęcającej i we wspólnocie, to najlepszy sposób na życie – podkreślała Ania, prowadząca katechezę.

Ks. Adam Zieliński, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w homilii, zaprosił członków Odnowy, by spróbowali poczuć smak kościoła, którego doświadczają, by nie bali się chcieć więcej, niż dostają.